FNaF: Sister location - Michaelův příběh (3. část)

17. srpna 2018 v 21:36 | HonChie |  Michaelův příběh
Předchozí část/Následující část

Tablet začal zrnět a obrazovka zčernala. "Vypadá to, že máte nějaké problémy s tabletem. Já vidím, co jste zkoušeli zadat a Já to pro vás opravím. Strpení prosím. Vítejte: Benediktova vejce."
-
"Nyní můžete otevřít výtahové dveře pomocí tohoto velkého, červeného a zřetelného tlačítka. Vrhněme so do práce!"
Mike pomalu přikročil a stiskl tlačítko. Dveře se otevřely a namísto chodby, kterou očekával,sklonil hlavu a vzhlížel na úzkou ventilační šachtu, která byla všemožně olepena policejní páskou. Zas a znovu zůstal paralyzovaný. Vytáhl svůj starý telefon s úmyslem zkusit zavolat otci. Po otevření aplikace zjistil, že veškerá jeho data byla vymazána. Veškeré kontakty, SMS zprávy, historie hovorů. Nedávalo to smysl, když ještě před chvílí s otcem volal. Telefon ukazoval špatný čas, což usoudil podle jeho natahovacích hodinkek, které ukazovaly o hodinu méně. Zároveň si všiml toho, že dotyková placka začala ukazovat nulový signál a slabou baterii. "To všechno asi bude tou baterií" pomyslel si Mike. Chvíli stál ve výtahu a snažil se uklidnit. Přemýšlel, jestli má vůbec jinou možnost, než vlézt do ventilace. Výtah zpět nahoru jet nechtěl, takže ne, neměl. Chtěl to už mít za sebou.
Hned, jakmile do ventilace vlezl, Handy se rozpovídal:


"Dovolte mi zaplnit toto poněkud děsivé ticho něčím odlehčujícím. Kvůli obrovskému úspěchu a ještě víc - neťastné zavření Freddy Fazbear's Pizza, bylo jasné, že se pódium určí - bez slovních hříček - pro další dětskou zábavu. Narozdíl od mnoha jiných zábavných míst, naši mechaničtí baviči jsou přes den pronajati pro soukromé oslavy a je vaší prací, aby roboti byli ve správně funkčním stavu do dalšího rána."
Mike se zarazil: "Já přeci nejsem žádný mechanik! Tohle místo je už roky zavřené, tak proč si to pořád myslí, že probíhají oslavy? S čím by tak mohly probíhat?"
Konečně se doplazil na konec šachty. Chvíli se rozhlížel po místnosti. Jako první si všiml obrovského ventilátoru, který byl plně funkční bez zadrhávání. Další věcí byla okna. Velká, pevná, viditelně plexisklo. Poté "dekorace". Nikdy před tím takovéhle roboty neviděl a byl za to rád. Tři mrkající hlavy mu způsobovaly zlé dojmy.
"Nyní jste v Centrálním kontrolním modulu. Je to vlasně průchozí prostor mezi dvěmi předními výstavními místnostmi. Nyní začněme s vašemi denními úkoly. Podivejte se na okno po vaší levici. Toto je Ballorinina galerie, Oslavenecká místnost a Taneční studio, povzbuzující děti k pohybu a užívání pizzy. Rozsviťte světla a podívejte se, zda je Ballora na svém místě. Stiskněte modré tlačítko na vyvýšeném tabletu na vaší levici."
Balloru si Mike dobře pamatoval..

"Tatínku, tatínku, podívej se na ni! No není úžasná?" vykřikla malá holčička.
"Ano, to je. Co kdyby jsi si šla hrát s ostatními?" Můž jí pobídl a dívka se rozeběhla do chumlu dětí, které se buď snažily napodobovat Ballorinin tanec nebo si hrály. Často jsem se na tu podívanou chodil dívat, když jsem mohl.
Potichu vzdechl se skloňěnou hlavou. Vzhlédl na tablet s dvěma tlačítky, modrým a červeným. Podle instrukcí stiskl modré a pódium, které bylo doposud zahalené ve tmě za sklem, se rozsvítilo.
Nic. 'Jaké to překvapení' pomyslel si.

"Uh-oh, vypadá to, že se Ballora necítí na tancování. Dejme jí nějakou motivaci. Stiskněte červené tlačítko pro správu kontrolované elektrické rány. Možná právě tohle jí vrátí všechny pružinky do chodu."

S lehkým váháním Mike tlačítko stiskl. Celá místnost se rozzářila modře a Mike uskočil o krok zpět. Vždycky se bál elektřiny, podle něj to byla nejhorší možná smrt.
"Pojďme znovu zkontrolovat světla."
Stiskl modré tralíčko a strnul. Strnul strachem. Ballora, ten bílo-modrý animatronik s fialovou sukničkou, tam teď byl. Nestála. Tančila. Pohybovala se a spolu s ní i čtyři malé obludky, které si matně vybavoval. Možná byl jen paranoidní, konec konců otec říkal, že tu je hlídka a možná právě oni udržují animatroniky v provozu. Třeba jako zdroj zábavy. Bylo to asi nejpravděpodobnější vysvětlení, jaké si Mike připustil.
"Výtečně. Ballora se zase cítí jako za mlada a bude připravená na zítřejší vystoupení. Nyní pohlédni na okno po tvé pravici. Toto je Zábavný sál, kde Funtime Foxy povzbuzuje děti ke hrám a pomáháním druhým. Zkus světlo, podívejme se, co Funtime Foxy chystá."
Mike odkročil od oken a chytl se za hlavu. Tohle na něho začínalo být moc.
'Měla to být opuštěná lokace až na hlídku, to ta hlídka z těch strojů není vyděšená? Kde vůbec je??' pomyslel si.
Otočil hlavu a přes rameno se podíval na šachtu ze které vylezl. 'Výtah zpátky nepojede, takže to tady musím dokončit a to co nejrychleji.'
Rychle přešel k tlačítku a hbitě stiskl modré. Funtime Foxy tam nebyl, stejně jako Ballora předtím. 'Co když to tak je naprogramované kvůli Handymu'
"Vypadá to, že si Funtime Foxy užívá den volna. Pojďme ho motivovat kontrolovanou elektrickou ranou."
Jak si Mike řekl, musí to tu dodělat co nejrychleji. Stiskl červené tlačítko a opět se místnost rozzářila od modré eletrické rány přes okno. Tentokrát už se nevylekal. Znovu stiskl tlačítko na zapnutí světla.
Foxy tam stále nebyl.
"Zkusme další kontrolovanou eletrickou ránu"
Udělal, jak bylo řečeno a znovu rozsvítil. Byl tam a Mikovi spadl kámen ze srdce.
"Vypadá to, že Funtime Foxy je v naprostém pořádku, dobrá práce! Před vámi je další ventilační šachta. Prolezte jí, aby jste se dostali do Modulu pro kontrolu Cirkusové galerie."
Ventilace se otevřela a Michael uviděl, jak silný kus železa to držel zabřené. Dobré čtyři centimetry pravděpodobně ocele. Klekl si a prolezl až na konec jen o málo kratší ventilací, než kterou lezl dovnitř. Vylezl a napřímil se.
"Na druhé straně okna je Babyino cirkusové hlediště. Pojďme zkontrolovat světla, abychom viděli, co Baby plánuje"
Mladík si raději nevšímal detailů místnosti, už teď věděl, že zase bude muset zapínat šoky. Rozsvítil a přesně jak očekával, viděl jen prázdné místo.
"Vypadá to, že vypadlo pár světel, ale to můžeme opravit později. Pojďme povzbudit Baby kontrolovanou eletrickou ranou."
Mike se zavřenýma očima stihl šokové tlačítko a následně světla. Otevřel oči a pódium opět bylo prázdné.
"Zkusme další kontrolovanou eletrickou ránu"
Proces zopakoval, nic.
"Zkusme další kontrolovanou eletrickou ránu"
Opět udělal to samé a rozsvítil. Opět nic.
"Skvělá práce Circus baby, věděli jsme, že se na tebe můžeme spolehnout! Tímto končí vaše povinnosti pro vaši první noc v práci. Nechceme, aby jste odešel přetížený, jinak už by jste se nemusel vrátit. Prosím, odejděte ventilační šachtou, která je hned za vámi a my se na vás budeme těšit zase zítra.
Michael zůstal stát na místě s vytřeštěnýma očima, stále pozorujíc tmu za skleněnou deskou. 'Jestliže Ballora i Foxy fungují správně, proč se Baby neukázala? Proč to HandUnit vyhodnotil, že je to v pořádku?' Nic nedávalo smysl.
Po chvíli si uvědomil, že stojí na místě, ikdyž už to má téměř za sebou. Rychle se protáhl první šachtou do hlavního modulu a pak další k výtahu. 'Prosím, ať funguje, prosím, ať funguje, prosím, ať funguje' Stále si opakoval. Vlezl do výtahu a ten se zavřel a začal stoupat. Mike byl konečně schopný uvolnit svaly ve svém těle a sedl si na podlahu výtahu opírající se o jeho stěnu. Nikdy nebyl tak rád, že už má něco za sebou.

-------------------
Moc se omlouvám :X Všechno je v pořádku Ami, bez obav :'D
Po roce vyšel další díl. Nemůžu říct, že jsem spokojená s tím, jak to teď je. Pravděpodobně jsou tam chyby a časté opakování slov. Půlka tohoto článku je stará právě ten rok :D Pokusím se v tom pokračovat a vydat další díl co nejdříve. Snad do konce prázdnin.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 <StrangiezTheStrangerious> <StrangiezTheStrangerious> | E-mail | Web | 18. srpna 2018 v 14:06 | Reagovat

NO TO MĚ PODRŽ! HONCHIE! FNaFu věrná Honchie, endoskeletonní vládkyně fofoly, žije! HAIDEEHOU!😀👻
Tak sice jsme si na pokračování museli počkat rok, ale hej, dočkali jsme se a máme tu zároveň příslib další části do konce léta! ...Ikdyž jsi neřekla, kterého léta jakého roku...🤔😳

2 Ami Ami | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 13:50 | Reagovat

Yaaay, takže ozvať sa ti bol predsalen dobrý nápad, hneď nato si nám vydala článoček. Imma glad you're okay. <3
No to je poznať ten ročný rozdiel, som si minulú časť musela prečítať znova. :'D
Táto časť je náhodou aj skvelé prerozprávanie priebehu hry SL. xd

3 Nautileen Nautileen | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 0:13 | Reagovat

Ty bláho, dost se mi to líbí! Doufám, že se s námi brzy podělíš o pokračování; právě ti přibyl nový odhodlaný čtenář této fanfikce! :3 Pokud vyjde nový díl, určitě mi o tom napiš, dej mi vědět, ozvi se mi - budu ti nanejvýš vděčná x3

Neměj obavy, pokud ti to nepřijde perfektní. Editovat to můžeš vždy - nebo můžeš zeditovanou verzi vydat znovu! Nic ti nebrání si vést svůj blog podle toho, jak chceš ty x3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama